Odškodnina za prometno nesrečo vam pripada po zakonu.
Odškodnina za poškodbe pri prometni nesreči vsem pripada, in sicer že po zakonu, le v izrednih primerih ne. Pogost pojav je na primer neka prometna nesreča, pri kateri poškodovanec zdravnika obišče šele kasneje. Kar se tiče zakonskih podlag, so namreč do pravične odškodnine upravičeni le tisti udeleženci, ki takoj po prometni nesreči stopijo do zdravnika. Če tega na naredite, nehote zavrnete pravice, ki vam pripadajo. Poznamo različne prometne nesreče:
- kadar trčijo dve vozili ali pa je trčenje verižno,
- kadar trčimo z neznanim povzročiteljem,
- kadar se nam zgodi prometna nesreča s pešcem,
- kadar je povzročitelj prometne nesreče tujec oziroma tuji državljan,
- kadar je v prometni nesreči udeleženo eno samo enosledno (motorno kolo) ali dvosledno vozilo,
- kadar se v prometni nesreči prevrne traktor,
- kadar je v prometni nesreči udeležen tri- ali štirikolesnik ,
- kadar je v nesreči udeležen kolesar,
- kadar je v prometni nesreči udeleženo nezavarovano vozilo,
- itd.
Pri tem se pojavi ogromno vprašanj, na katera vam lahko zelo strokovno odgovorijo izkušeni pravni strokovnjaki, ki so specializirani za odškodninsko področje, in so tudi objavili več člankov v medijih, kot so Delo.si, Slovenske novice, Finance itd. Vas zanima še več o temi odškodnina za prometno nesrečo?
Za pridobitev upravičenosti do odškodnin za telesne poškodbe v primeru prometne nesreče , je treba v vseh zgoraj navedenih primerih izpolnjevati pogoje, kot so:
- Če govorimo o dvoslednem vozilu, mora na njem nastati vsaj neka konkretna minimalna škoda.
- Za enosledna vozila to določilo ne velja.
- V roku največ treh dni od prometne nesreče je treba obiskati zdravnika. Če so poškodbe hude, lahko zdravnika prvič obiščete v 10 dneh od prometne nesreče.
- Pravilna izpolnitev evropskega poročila je nujna, če ne, poa je potreben vsaj zaznamek policije, ki je uradni dokument.
- Kadar želi povzročitelj pridobiti odškodnino, mora v roku 24 ur od nesreče o tem obvestiti tudi policijo. Poleg tega ne sme voziti pod vplivom alkohola oziroma mora ta meja biti pod najnižjimi dovoljenimi vrednostmi – 24 mg/l izdihanega zraka ali 0.5 g/l krvi.
- Na izvidu morajo biti omenjene diagnoze, kot so COMMOTIO CELEBRI, DISTENSIO, CONTUSIO …
Zelo pogosto vprašanje udeležencev v času trka prometne nesreče je, ali morajo ob nesreči poklicati policijo in kdaj je dovolj izpolniti samo poročilo o prometni nesreči. Pri podjetju »Visoka odškodnina Planinšec« vam na srce polagajo, da policijo pokličete v naslednjih primerih:
- če v nesreči nastane neka večja materialna škoda,
- če so v nesreči nastale telesne poškodbe, ki so dobro vidne oziroma očitne,
- če sumite prisotnost alkohola pri vozniku nekega vozila, ki je bilo v nesreči udeleženo,
- če se nikakor ne morete normalno pogovoriti o tem, kdo je bil povzročitelj nesreče,
- če nekdo s kraja nesreče pobegne,
- če nekdo ne more dokazati, da je njegovo vozilo zavarovano in tudi po zakonih registrirano.
Skratka:
Za vse vrste prometnih nesreč in upravičenj povezanih z njimi, vam lahko pri »Visoka odškodnina Planinšec«, strokovno svetujejo in pravno pomagajo do visokih denarnih upravičenj. Visoka odškodnina Planinšec ima namreč na svoji spletni strani veliko odgovorov na razna vprašanja, ki se pojavijo ob nastanku prometne nesreče. Še več pa lahko izveste, če jih pokličete ali obiščite v njihovih pisarnah po Sloveniji. Svetovanja pri njih pa so celo brezplačna. Naj bo vaša odškodnina za prometno nesrečo primerno visoka.